28 czerwca 2020 - XIII NIEDZIELA ZWYKŁA

1. W tym tygodniu w liturgii przeżywamy:
    • poniedziałek UROCZYSTOŚĆ ŚWIĘTYCH APOSTOŁÓW PIOTRA i PAWŁA
    • czwartek WSPOMNIENIE NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY LICHEŃSKIEJ
    • piątek ŚWIĘTO ŚW. TOMASZA APOSTOŁA
  2. Z racji wspomnienia NMP Licheńskiej w najbliższą niedzielę będziemy obchodzić tradycyjny  odpust w Kryszkowicach. Suma odpustowa o godz. 11.30. Naszej modlitwie będzie przewodniczył ks. prał. Lesław Witczak ekonom diecezjalny, który kierował budową kościoła w Kryszkowicach. Zapraszam wszystkich bardzo serdecznie, zapraszam asystę (tę która była zawsze w Tomisławicach). Po Mszy św. procesja wokół kościoła. Nie będzie w następną niedzielę Mszy św. o godz. 12.00 w Sadlnie.
  3. Kończy się miesiąc czerwiec poświęcony Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Zapraszam na ostatnie nabożeństwa czerwcowe. Wystawienie Najświętszego Sakramentu o godz. 17.00 i o godz.17.15 modlitwa litanią do NSPJ.
  4. W tym tygodniu pierwszy czwartek miesiąca dzień modlitw za kapłanów, osoby konsekrowane, za przygotowujących się do stanu kapłańskiego i zakonnego oraz o nowie i święte  powołania kapłańskie i zakonne. Zapraszam wszystkich, którzy chcą mieć dobrych i świętych kapłanów  do wspólnej modlitwy. W tej intencji o  godz. 17.00 adoracja  i o godz. 17.30 Msza św.
  5. Nadchodzący piątek to pierwszy piątek miesiąca. Odwiedzimy chorych od godz. 8.30. Spowiedź od godz. 16.30. W piątek od godz. 19.00 rozpoczniemy tradycyjną całodobową adorację Najświętszego Sakramentu. W sobotę z racji pierwszej soboty miesiąca o godz. 18.45 różaniec. Po różańcu o 19.15 Msza św. w intencji o uzdrowienie duszy i ciała.
  6. W czwartek o godz. 19.00 rozpoczynamy cykl katechez o Piśmie św. Zapraszam wszystkich chcących zdobyć wiedzę o Piśmie św., czym ono jest, jak czytać, jak rozumieć? Św. Hieronim zwykł mówić: „nieznajomość Pisma Świętego to nieznajomość Chrystusa”.
  7. Bardzo dziękuje paniom, które w zorganizowaniu spotkania dla młodzieży po sakramencie bierzmowania.