20 września 2020 - XXV NIEDZIELA ZWYKŁA

1. W nadchodzącym tygodniu w liturgii przezywamy:

– poniedziałek ŚWIĘTO ŚW. MATEUSZA, APOSTOŁA I EWANGELISTY

– środa WSPOMNIENIE ŚW. PIO Z PIETRELCINY

1. Na cmentarzu parafialnym został zainstalowany monitoring. Inwestycja ta została sfinansowana z kasy cmentarnej, którą stanowią opłaty cmentarne. Przy tej okazji przypominam, że wszystkie prace na cmentarzu powinny być zgłaszane wcześniej u administratora cmentarza i powinno uzyskać się zgodę administratora na wykonanie prac. Administratorem cmentarza jest parafia, a w jej imieniu występuje proboszcz. Jest jeszcze wiele grobów na naszym cmentarzu co do których nie wiadomo kto jest opiekunem? Mamy zrobioną inwentaryzację cmentarza, ale ciągle dalej przy wielu grobach rubryka opiekuna grobu czyli dysponenta jest pusta. Bardzo proszę o zadbanie o te sprawy administracyjne. Pragnę podziękować tym wszystkim osobom, które dbają o porządek na cmentarzu , a szczególnie o segregację śmieci. W sprawie segregacji śmieci mamy jeszcze wiele do poprawy, szczególnie jeśli chodzi o stary murowany śmietnik. Bardzo proszę, aby nie wrzucać do niego plastiku, szkła, ziemi lecz tylko odpady organiczne. Pamiętajmy, że wiele śmieci z cmentarza możemy zabrać ze sobą. Pragnę też podziękować Zakładowi Komunalnemu w Wierzbinku za pomoc w utrzymaniu porządku na cmentarzu.
  2. Powstaje w naszej parafii schola dziecięca prowadzona przez Panią organistę. Wszystkie chętne dzieci proszone są o zgłaszanie się do Pani organistki po Mszy św.
  3. W sobotę 26 września organizujemy w Licheniu warsztaty dla małżeństw : Jak być szczęśliwym w małżeństwie? Zapraszamy małżeństwa niezależnie od stażu małżeńskiego. Zapisy były do 10 września, ale gdyby jeszcze jakieś małżeństwo było chętne to zapraszamy. Chętne małżeństwa proszone są o kontakt z Ks. Krzysztofem.