OGŁOSZENIA PARAFIALNE
24 stycznia 2021- III NIEDZIELA ZWYKŁA

1. W poniedziałek obchodzimy ŚWIETO NAWRÓCENIA ŚW. PAWŁA.

2. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 12.00 chciałbym spotkać się z przedstawicielami rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii św. 

3. Zapraszam we wtorek na spacer miłosierdzia od godz. 19.00 do 20.00. 

3. Ze względu na czas pandemii i troskę o nasze wzajemne zdrowie i bezpieczeństwo, jako proboszcz parafii proponuję inna formę kolędy i błogosławieństwa kolędowego dla naszych rodzin i miejsc, w których mieszkamy. Pragnę też przypomnieć, że istotą wizyty kolędowej jest błogosławieństwo Boga dla domu, dla rodziny. Osoby wierzące przyjmują błogosławieństwo  i proszą o nie, ze względu na swoją wiarę w moc i potęgę kochającego ich Boga. Wierzą, że to sam Jezus poprzez sakrament kapłaństwa przychodzi do ich domu, aby ich podnieść, umocnić, ochronić, prowadzić. Pragną tego błogosławieństwa, bo tylko Jezus ma władzę nad śmiercią, chorobami, bo tylko On jest Jedynym Panem i Zbawicielem człowieka. 

W trosce o to, aby  nie pozbawiać nas tego błogosławieństwa, a jednocześnie zachować bezpieczny dystans i nie narażać nikogo, zastosujemy inną formę kolędy.

  Od dnia 1 lutego, będę odwiedzał wioski, domy i gospodarstwa naszej parafii z Panem Jezusem w Najświętszym Sakramencie. Będą wyznaczane poszczególne wioski tak jak to zawsze bywało na kolędę. Pojadę do danej wioski i będę przechodził z Panem Jezusem w Najświętszym Sakramencie przez wioskę, zatrzymując się przy poszczególnych domach i gospodarstwach. Przy każdym domu czy gospodarstwie chwilę się pomodlę, pobłogosławię Najświętszym Sakramentem, nie wchodząc do domu. Jeśli rodzina będzie w domu proszę, aby wyszła na zewnątrz, aby przyjąć błogosławieństwo. Tego samego dnia po południu na godz.17.00 zapraszam mieszkańców wyznaczonej wioski na Msze św. w ich intencji. Po Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu wspólna modlitwa za nasze rodziny, o uzdrowienie z chorób, o odnowę duchową nas samych i naszych rodzin oraz błogosławieństwo indywidualne Najświętszym sakramentem. W roku św. Józefa zawierzymy nasze rodziny opiece św. Józefa. Proszę, aby zabrać ze sobą naczynie z wodą, która zostanie poświęcona do pokropienia wszystkich członków rodziny i domu w którym mieszkamy. 

Przy ołtarzu św. Mikołaja będzie koszyk na ofiary kolędowe i remont dachu (możemy także przelać na konto parafii). Ofiary kolędowe przeznaczamy na funkcjonowanie parafii, a składane na remont, na spłatę wieży. Będę bardzo wdzięczny za te ofiary. Nie ukrywam, że bez nich trudno będzie w tym roku utrzymać funkcjonowanie parafii i świątyni oraz spłacić remont wieży. Proszę radnych parafialnych o pomoc w zorganizowaniu transportu do danej wioski i po wiosce.