Ogłoszenia Parafialne - XXV Niedziela Zwykła (24.09.2023)

1. W tym tygodniu w liturgii Kościoła będziemy obchodzić w środę św. Wincentego a Paulo, prezbitera; w czwartek św. Wacława, męczennika; w piątek święto Świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała; w sobotę św. Hieronima, prezbitera i doktora Kościoła

2. Za tydzień w niedzielę rozpoczniemy miesiąc modlitwy różańcowej – październik. Nabożeństwo różańcowe będzie od poniedziałku do soboty o godz. 16.30, w niedzielę po każdej Mszy Świętej będziemy wspólnie odmawiać jeden dziesiątek różańca. Za tydzień na Mszy Świętej o godz. 12.00 zostaną poświęcone różańce dla dzieci przygotowujących się do pierwszej Komunii świętej. Za tydzień z racji pierwszej niedzieli miesiąca taca inwestycyjna.

3. W poniedziałek odbyło się spotkanie organizacyjne na czas Nawiedzenia Matki Bożej. Zostały wspólnie podjęte następujące decyzje: ubieranie tras przejazdu rozpoczniemy w poniedziałek 2 października od godz. 13.00. W Ziemięcinie zbiórka przy dawnej synagodze (sołectwa po stronie Sadlna oraz Wierzbinek), w Tomisławicach przy sklepie spożywczym (sołectwa Kryszkowice, Tomisławice, Kwiatkowo i Witkowice). Bardzo proszę o zaangażowanie szczególnie mężczyzn (prośba o zabranie narzędzi typu młotki). W środę 4 października od godz. 10.00 będzie sprzątnie kościoła w Sadlnie i Kryszkowicach oraz terenu przy świątyniach, a także montowanie dekoracji. Bardzo proszę panie o zabranie sprzętów potrzebnych do sprzątania. Mężczyzn proszę o pomoc w montażu dekoracji. W czwartek 5 października po Mszy Świętej o godz. 17.00 spotkanie z wszystkimi osobami zaangażowanymi liturgicznie na Mszy Świętej powitania Matki Bożej w Sadlnie i Mszy Świętej pożegnania w Kryszkowicach. Na to spotkanie zapraszam także druhów strażaków, którzy będą odpowiedzialni za niesienie obrazu.

4. W Muzeum Okręgowym w Koninie Gosławicach, 29 września zostanie otwarta wystawa fotograficzna: Oblicza Wierzbinka i okolic. Ta wystawa jest poświęcona działalności fotograficznej Antoniego Tanalskiego mieszkańca Sadlna. Na wystawie zostaną zaprezentowane kadry poświęcone m. in. życiu religijnemu (duchowieństwo różnych konfesji, budynki sakralne i wydarzenia religijne), szkolnictwu (przedwojenni uczniowie i kadra nauczycielska, budynki szkolne), wojnie i okupacji (społeczność niemiecka, budynki użyteczności publicznej), życiu kulturalno-obyczajowemu (wydarzenia publiczne, spotkania towarzyskie, komunie, śluby, pogrzeby) i wiele innych. Zdecydowana większość spośród prezentowanych fotografii ujrzy światło dzienne po raz pierwszy.

5. Zachęcam do czytelnictwa tygodnika „Idziemy”.

6. Odeszła do wieczności: Marianna Wiśniewska z Kryszkowic lat 85. Rodzinie zmarłej składamy wyrazy współczucia, a zmarłą Mariannę polecamy Bożemu miłosierdziu. Wieczny odpoczynek…