26 marca 2023 V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

1. Za tydzień Niedziela Palmowa. Wspominamy triumfalny wjazd Pana Jezusa do Jerozolimy. O godz. 12.00  gromadzimy się przy figurze Matki Bożej na parkingu obok kościoła. Przynosimy ze sobą palmy, które zostaną tam poświęcone. Po poświęceniu palm i odczytaniu Ewangelii o wjeździe Pana Jezusa do Jerozolimy, wyruszymy w uroczystej procesji do kościoła. Serdecznie zapraszam dzieci, młodzież i dorosłych z palmami. Ogłaszamy konkurs dla dzieci  na najładniejszą palmę. Proszę, aby dzieci biorące udział w konkursie przyniosły palmy w piątek na drogę krzyżową i zostawiły je przy ołtarzu św. Mikołaja, aby mogły zostać ocenione. W niedzielę proszę zabrać je na procesję, a po Mszy św. i procesji  ogłosimy wyniki konkursu.

W Niedzielę Palmową rozpoczynamy Wielki Tydzień. Zapraszam wszystkich do udziału w najważniejszych nabożeństwach w ciągu całego roku liturgicznego tzn. Wielki Czwartek godz. 18.00, Wielki Piątek godz. 18.00, Wielką Sobotę godz.22.00.

2. Zapraszam na nabożeństwa wielkopostne. Szczególne zaproszenie kieruję do tych, którzy jeszcze nie znaleźli czasu na udział w drodze krzyżowej i gorzkich żalach. Droga krzyżowa w piątek o godz. 16.30, gorzkie żale w niedzielę o godz. 15.00.

3. Chorych w domach odwiedzimy we wtorek od godz.8.30. Można zgłaszać inne osoby spoza listy pierwszopiątkowej, które potrzebują przyjąć sakrament chorych. Nie będzie odwiedzin chorych w pierwszy piątek kwietnia, gdyż jest to Wielki Piątek.

4. W piątek po Mszy św. o godz.18.00 odbędzie się godzinne wspólnotowe uwielbienie Jezusa w Najświętszym Sakramencie. Zapraszam wszystkich bardzo serdecznie. Całodobowa adoracja będzie w następnym tygodniu i rozpocznie się w Wielki Piątek.

5. W sobotę o godz. 18.00 będzie Msza św. w intencji o uzdrowienie duszy i ciała. Przed Mszą św. o godz. 17.15 z racji pierwszej soboty miesiąca będzie modlitwa różańcowa.

6. Dziękuję za ofiary na kwiaty do grobu pańskiego. Dziękuję zbierającym ofiary i tym, którzy je składają.