12 września 2021 - XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA

1. W tym tygodniu w liturgii przeżywamy:

– wtorek ŚWIĘTO PODWYŻSZENIA KRZYŻA ŚW.

– środa WSPOMNIENIE NMP BOLESNEJ

– sobota ŚWIETO ŚW. STANISLAWA KOSTKI

2. W sobotę na godzinę 18.00 zapraszam młodzież w związku z świętem patrona młodzieży św. Stanisława Kostki. O godz. 18.00 będzie Msza św. w intencji dzieci i młodzieży z naszej parafii. Zapraszam wszystkich, którzy chcą modlić się za nasze dzieci i młodzież.

3. W niedzielę 19 września po Mszy św. o godz. 12.00 odbędzie się spotkanie dla dzieci i rodziców rozpoczynających przygotowanie do I Komunii św.

4. Ostatnie spotkanie w ramach kursu przedmałżeńskiego odbędzie się w sobotę 25 września o godz. 19.00.

5. W czwartek o godz. 16.30 będzie spotkanie scholii dziecięcej. Wszystkie dzieci, które już śpiewały w scholii i te dzieci, które chcą zapisać się do scholii zapraszam na spotkanie z Panią Organistką.

6. Dziękuję za ofiary do puszek na pomoc potrzebującym w Afganistanie, jakie złożyliśmy w ubiegłą niedzielę.

7.Dziękuę za ofiary na inwestycję w pierwszą niedzielę miesiąca. Ofiary te przeznaczamy na wkład własny do dotacji jaką otrzymaliśmy na dalsze prace remontowe dachu naszej świątyni. Termin rozpoczęcie prac przesunie się o około miesiąc. Opóźnienie to  wynika  z niemożności zakupienia w odpowiednim czasie  materiałów budowalnych, a co za tym idzie opóźnienia zakończenia prac na innych budowach prowadzonych przez firmę remontującą nasz kościół. Opóźnienia te są konsekwencją  sytuacji pandemicznej. Przypomnę, że dodatkowo chcemy odbudować drugą małą wieżę na naszym kościele, która była do 1940 r., kiedy to uległa zniszczeniu. Jest to praca dodatkowa, sporządzany jest w tej chwili projekt odbudowy tej wieżyczki. Szukamy osób, które chciałyby zasponsorować swoją ofiarą tę prace.  Przy tej okazji dziękuję za pierwszą ofiarę jaka wpłynęła na ten cel.